Wiosenne nowości figurkowe (23.03.2018)

Wiosenne nowości figurkowe (23.03.2018)

Za oknami nie widać upragnionej wiosny, więc z czystym sumieniem można jeszcze coś pokleić i pomalować. A co? A może coś co ukazało się w ostatnim tygodniu i przedstawiamy poniżej.

Dolman Miniatures

Dolman zapowiedział dwie nowości i wypuścił jedno popiersie. Status zapowiedzi mają W.Y. Cavalry oraz N.S.W. Lancer. Boer Wars, obie w skali 90 mm, w większości odlane z żywicy, a w przypadku drobniejszych elementów z metalu. Jeżeli chodzi o produkt już dostępny, to The Ace reprezentuje skalę 1/10 i podobnie jak poprzednie składa się z elementów żywicznych i metalowych.

W.Y. Cavalry Lancer

The Ace The Ace The Ace

The Ace The Ace The Ace

Mitches Military Models

Carl Reid jest autorem najnowszej propozycji od MMM. Drummer of the 44th Essex, 1815 ma ok 200 mm wysokości i odlewany jest z żywicy. Detale i poza wyglądają bardzo interesująco.

 Drummer  Drummer  Drummer

 Drummer  Drummer  Drummer

Master Box

Ukraińska firma zapowiedziała nowe zestawy w skali 1/24. Są to: 24041 Tramper (Erica and Kery); 24042 – Trucker Stan „Long Haul” Thompson; 24043 – Trucker Jimmy „Tex” Haywood. Odlewy plastikowe metodą wtryskową.

Tramper Tramper

Trucker Stan Trucker Stan

Trucker Jimmy Trucker Jimmy

Chronos Miniatures

Chronos zapowiedział nową figurkę fantasy – Steampunk: Combat engineer dwarf. Miniatura ma być dostępna jako odlew żywiczny w skali 75 mm, odlew żywiczny 54 mm oraz odlew metalowy w skali 54 mm.

Combat engineer dwarf Combat engineer dwarf Combat engineer dwarf

Nuts Planet

Koreańska firma zapowiedziała nowe popiersie stworzone na podstawie figurki z serii Trigger. Traitor Basford składa się z siedmiu elementów żywicznych i oznaczony jest podziałką 1/12. Firma zapowiedział, że wkrótce będą pojawiać się następne popiersia w oparciu o figurki Trigger.

Traitor Basford Traitor Basford Traitor Basford

Traitor Basford Traitor Basford

Crecy Models

Nowa figurka ukazała się nakładem Crecy. Richard De Vere, Agincourt, 1415 reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z metalu.

Richard De Vere Richard De Vere Richard De Vere

Rado Miniatures

Radek Pituch przygotował nowe figurki, oczywiście w skali 1/35. RDM35010 – W-SS Pz.Grenadier w/G43 rifle, winter 1944/45, RDM35011 – W-SS Pz.Grenadier w/StG44, winter 1944/45 oraz ich zestaw RDM35012 – W-SS Pz.Grenadiere, winter 1944/45.

Pz.Grenadier Pz.Grenadier Pz.Grenadier

Pz.Grenadier Pz.Grenadier 35010a

 

Alive History Miniatures

Alive History wypuściło nową figurkę. Jest to Ajax the Great, autorstwa Dimitrija Szewcowa. Miniatura odlewana jest z metalu, w skali 54 mm i prezentuje się znakomicie.

Ajax the Great Ajax the Great Ajax the Great Ajax the Great

Ajax the Great Ajax the Great Ajax the Great

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *