Wrześniowe nowości (2.09.2016)

Wrześniowe nowości (2.09.2016)

Początek września zawsze kojarzony jest ze szkołą i tematami około szkolnymi jak podręczniki, zeszyty, zajęcia dodatkowe. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę, aby zapoznać się nowościami, które pojawiły się przez ostatni tydzień. Zapraszam do lektury.

AC Models

Andrew Cairns zapowiedział nowy zestaw składający się z trzech figurek – Turkish Maxim Crew at Gallipoli, 1915. W zestawie w skali 75 mm znajduje się jeszcze podstawka i oczywiście karabin Maxim. Odlew żywiczny.

Maxim Crew

2 Dreamers

2 Dreamers przygotowało dwa nowe popiersia, oba wyrzeźbione przez Pavola Oveckę. Space Adventurer 4 zawiera dwa elementy z szarej żywicy i jeden z bezbarwnej oraz fototrawiony emblemat, broszurkę i naklejkę. Space Adventurer 2+ in SK1 Spacesuit nie ma części z bezbarwnej żywicy, ale dodatkowo zawiera drucik miedziany.

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer

Tartar Miniatures

Tartar dodał do swojej oferty dwie pozycje. Pierwsza to figurka D-Day! Bernard Montgomery w skali 70 mm. Autorem miniatury jest Sergiej Taburkin. Drugą jest Biker mechanic. Popiersie zostało wyrzeźbione przez Aleksandra Derjabina w skali 1/12. Oba zestawy odlewane są z żywicy.

Bernard Montgomery Bernard Montgomery Bernard Montgomery Bernard Montgomery

Bernard Montgomery Bernard Montgomery Bernard Montgomery

Biker mechanic Biker mechanic Biker mechanic Biker mechanic

Ares Mythologic

Ares wypuścił pod szyldem Draconii cztery nowe zestawy. Autorem wszystkich jest Laslo Forgach. Wśród nich są dwa popiersia w skali 1/12 i dwie figurki w skali 75 mm. Figurki noszą tytuły Selene i Shazam, a popiersia to Shennay i Excelsy. Wszystkie utrzymane są w klimacie lekkiego fantasy bez przekombinowania i ładnie wyglądającymi detalami.

 Selene Ares_8 Ares_9Shennay

Hawk Miniatures

Rob Lane jest autorem żywicznego popiersia Old Guard Sapper 1810. Popiersie reprezentuje skalę 1/12 i wygląda zachęcająco. Najsłabszym elementem wydaje się być broda, ale i tak nie ma tragedii.

Old Guard Sapper 1810 Old Guard Sapper 1810 Old Guard Sapper 1810 Old Guard Sapper 1810

Old Guard Sapper 1810 Old Guard Sapper 1810 Old Guard Sapper 1810

Mitches Military Models

Kolejny zestaw, którego bohaterem jest marszałek Montgomery. Monty in Grant Tank występuje w dwóch wersjach. Pierwsza to popiersie i wieża czołgu, w wersji drugiej znajduje się popiersie oraz właz czołgu. Za wygląd zestawu odpowiada Pavol Ovecka. Detale wyglądają znakomicie, więc malowanie powinno być czystą przyjemnością. Odlew żywiczny w skali 1/9.

Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank

Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank

Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank Monty in Grant Tank

Getorix

Juan Navarro przygotował figurkę Raion Ronnin. Ma ona ok 60 mm wysokości i odlewana jest z żywicy. Mnie jakoś nie zachwyciła ta miniatura, ale może po prostu to nie moja para kaloszy.

 Raion Ronnin

Chronos Miniatures

Rosyjska firma przygotowała nową figurkę w skali 54 mm. Russian Grenadier, 1787-96 to dzieło Sergieja Tomilina. Figurka odlewana jest z metalu. Posiada ona ładne detale i bardziej dynamiczny wygląd od dotychczasowych miniatur Chronosa.

Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier

Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier

Origen Art

Nowa miniatura z warsztatu Pedro Fernándeza Ramosa powinna się wkrótce ukazać. Figurka Isbiliya ma ok. 160 mm wysokości i odlewana jest z żywicy.

Isbiliya Isbiliya Isbiliya

14141736_668722419953531_7350416146447418136_n Isbiliya Isbiliya

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *