Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

Dzisiaj przypada 75 rocznica napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku. Zapowiadamy nasz kolejny projekt 3D figurki – polskiego piechura z 1939 roku 120mm. Figurka jest rzeźbiona do druku przez Grzegorza Kaweckiego, autora figurki Bolesława Orlińskiego.

Pomysł figurki z września 1939

Inspiracją do wykonania figurki wrześniowej jest jedna z rekonstrukcji przedstawionych na stronie SRH Cytadela link. Chodzi o żołnierza 11 Dywizji Strzelców Karpackich, wsławionej m.in. rozbiciem I batalionu pułku SS Germania w nocy z 15 na 16 Września we wsi Mużykowice k/Jordanowa.

W przygotowaniu figurki korzystaliśmy z materiałów zawartych na stronie Cytadeli (zmieniliśmy tylko plecak z niemieckiego na polski) i wykrojów munduru z przedwojennych „Warunków Technicznych”. Dla uzyskania jeszcze większej zgodności z oryginałem uzyskaliśmy dostęp do zbiorów Muzeum wojska Polskiego w Warszawie i dokładnie sfotografowaliśmy poszczególne elementy munduru, broni i wyposażenia.

Modelowanie żołnierza polskiego 3D

Grzesiek Kawecki niezwykle pieczołowicie modelował wszystkie detale figurki żołnierza piechoty z roku 1939. Projekt 3D dobiega końca, dopracowywane są detale. Następnie po wydruku 3D czeka nas żmudne oczyszczanie figurki i wdrożenie do produkcji.

Technologia 3D pozwala na więcej niż klasyczne rzeźbienie z Magic Sculpa, po wypuszczeniu figurki 120mm wdrożone zostaną także figurki 1/35 i 1/48 w zbliżonej konfiguracji.

Czytaj więcej…

: Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *