Zestawienie figurkowych nowości (27.11.2014)

Zestawienie figurkowych nowości (27.11.2014)

Ostatni tydzień listopada przyniósł sporo nowości w kategorii popiersi, a uzupełnia je kilka świetnych figurek. Problemem może okazać się wybór, ale z tym musicie poradzić sobie sami. Zapraszam do przeglądu figurkowych nowości.

La Meridiana

Pierwszą z włoskich nowości jest żywiczne popiersie Comandante Sommergibilista Salvatore Todaro. Popiersie zostało wyrzeźbione przez Riccardo Cerilliego w skali 200 mm. Detale prezentują się znakomicie i będą ogromnym ułatwieniem podczas malowania. Drugą nowością jest Glover’s Marblehead Rgt. – 1776. Metalowa miniatura w skali 54 mm została przygotowana przez Giampiero Russo. Także w tym przypadku mamy do czynienia z doskonale przygotowanymi detalami, które zostały mistrzowsko podkreślone na box arcie przez Danilo Cartacciego.

Salvatore Todaro Salvatore Todaro Salvatore Todaro Salvatore Todaro

Glover’s Marblehead Rgt Glover’s Marblehead Rgt Glover’s Marblehead Rgt

United Empire Miniatures

Nowe popiersie zaprezentowało UEM. Grenadier, Captain John Lasher’s New York City Grenadier Company, Continental Army 1775-1776 reprezentuje skalę 1/10, a za jego wygląd odpowiada Pavol Ovecka. To popiersie zdecydowanie należy zaliczyć do udanych. Miniatura prezentuje się bardzo naturalnie, a detale powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych modelarzy.

Continental Army

Bonapartes Military Models

Kolejne popiersie w zestawieniu zostało przygotowane przez Carla Reida. Captain ADC to Marshal Suchet 1811 to reprezentant skali 200 mm. Poza jest niezwykle dynamiczna, co w połączeniu z pięknymi detalami daje świetny zestaw.

Captain ADC

Alexandros Models

Joachim Murat spod szyldu Alexadros został przygotowany przez Ebroina. Popiersie zostało odlane w żywicy, skali 200 mm. Także i w tym przypadku detale są na najwyższym poziomie i nie powinny budzić żadnych zastrzeżeń.

Joachim Murat Joachim Murat

 

 

Mitches Military Models

Już dawno nie było zestawienia, w którym nie gościłby choć jeden zestaw od MMM. Nie inaczej jest tym razem. Firma ta zaprezentowała popiersie autorstwa Paula Phillipsa. Celtic Chieftain 43 A.D. został przygotowany w skali 200 mm. Ogólnie miniatura prezentuje się dość interesująco, ale bez drobnej obróbki raczej się nie obejdzie.

Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain

Nuts Planet

Najnowsza propozycja od Nuts Planet nosi tytuł Berserk. Popiersie odlane jest z żywicy w skali 1/10. W zestawie znajduje się 12 elementów, po złożeniu których powinniśmy otrzymać bardzo ładne popiersie, z mnóstwem pieknych detali.

Berserk Berserk Berserk

Berserk Berserk Berserk

Young Miniatures

Film Fury, a raczej jego bohaterowie, stali się tematem wielu zestawów jeszcze przed premierą. Najnowsze popiersie idzie z tym nurtem poprzez odtworzenie postaci granej przez Bada Pitta. HELL ON WHEELS – 2nd Armored Division WWII składa się z 3 elementów żywicznych, które przygotował Young B. Song.  Podobieństwo jest duże, chociaż twarz wygląda jakby bohater cierpiał na nadwagę.

HELL ON WHEELS HELL ON WHEELS HELL ON WHEELS HELL ON WHEELS

N-S Prod

Kolejny zestaw mini dioramki przygotowało N-S Prod. „By the Entrance”, podobnie jak poprzednie reprezentuje skalę 75 mm i został przygotowany przez Nelly Auffreta. Oprócz 15 elementów żywicznych, w zestawie znajduje się blaszka fototrawiona z krzewem róży, produkcji Fredericus-Rex. Szczególnie polecamy modelarzom, którzy nie lubią przygotowywać podstawek pod figurki.

By the Entrance By the Entrance By the Entrance

Model Cellar

Tym razem Model Cellar przygotował podstawkę, którą można wykorzystać do prezentacji jednej z figurek lotniczych. Zestaw WW I Aviation Wedgie Base, którego autorem jest Dave Maddox  przeznaczony jest dla figurek w skali 1/32.

WW I Aviation Wedgie Base

 

 

Alpine Miniatures

Sześć nowych zestawów zostało wypuszczonych przez Alpine. Wśród nich jest figurka German WSS Tank Crew, w skali 1/16 oraz dwie figurki WW2 US Infantry, w skali 1/35 (które oczywiście można nabyć również w zestawie WW2 US Infantry Set). Wszystkie są autorstwa Taesung Harmms i posiadają po dwie główki do wyboru. Dodatkowo do katalogu trafiają dwa zestawy główek w skali 1/16: German Head Set #5 oraz German Head Set #6.

German WSS Tank Crew German WSS Tank Crew German WSS Tank Crew

German WSS Tank Crew German WSS Tank Crew German WSS Tank Crew

WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry

WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry

WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry WW2 US Infantry

German Head German Head German Head German Head

German Head German Head German Head German Head

Evolution Miniatures

Evolution wypuściło cztery figurki o tym samym tytule Children of War (nr katalogowe od 35105 do 35108). Tematyka niezwykle oryginalna, a wykonanie jak zwykle na wysokim poziomie. Te figurki powinny się znaleźć w każdej kolekcji.

Children of War Children of War Children of War Children of War

Armor 35

Soviet Soldier of WWII oraz Woman Railroad Worker to żywiczne figurki w skali 1/35 oferowane przez firmę Armor 35. Ciekawszy i chyba lepiej wyglądający wydaje się być ten drugi zestaw.

Soviet Soldier Woman Railroad Worker

Brother Vinnie

Oferta Brother Vinnie poszerzyła się o miniaturkę Commander Alexander bar Kokhba. Jest ona odlana z żywicy, w skali 28 mm. Figurka wygląda całkiem nieźle biorąc pod uwagę jej rozmiar.

Commander Alexander bar Kokhba Commander Alexander bar Kokhba Commander Alexander bar Kokhba

Commander Alexander bar Kokhba

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *