Zestawienie nowości figurkowych (17.06.2016)

Zestawienie nowości figurkowych (17.06.2016)

Mam nadzieję, że w przerwie między piłkarskimi emocjami uda Wam się zapoznać z figurkowymi nowościami z ostatniego tygodnia. Zapraszam do lektury i komentowania.

Alexandros Models

Ebroin przygotował dwa zestewy dla Alexandrosa. Pierwszy to Horatio Nelson, 1758-1805, czyli popiersie żywiczne w skali 200mm. Drugą z nowości jest Teutonic Knight, Tannenberg 1410. Figurka odlewana jest z metalu i reprezentuje skalę 75 mm. Z tym zestawem otrzymujecie możliwość wykończenia główki w dwóch wersjach.

Horatio Nelson Horatio Nelson Horatio Nelson Horatio Nelson

Horatio Nelson Horatio Nelson Horatio Nelson

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic 2016-01-31

Mitches Military Models

Dwie nowości zostały zapowiedziane w tym tygodniu przez MMM. Jest to Cuirassier Trumpeter i Trumpeter Imperial Guard Chasseur. Autorem popiersi w skali 1/9 jest Carl Reid. Doskonale uchwycona poza i piękne detale to cechy, do których ten artysta zdążył nas przyzwyczaić. Zdecydowanie godne polecenia.

Cuirassier Trumpeter OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trumpeter Imperial Guard Chasseur Trumpeter Imperial Guard Chasseur Trumpeter Imperial Guard Chasseur Trumpeter Imperial Guard Chasseur

Trumpeter Imperial Guard Chasseur Trumpeter Imperial Guard Chasseur Trumpeter Imperial Guard Chasseur

Romeo Models

Włoska firma poszerzyła swoją ofertę o dwie figurki. Indian Scout, 19th Century autorstwa Gianniego La Roccii reprezentuje skalę 54 mm i wygląda fajnie. Natomiast Royal Navy Officer, 1795-1812 przygotowany został przez Maurizio Bruno w skali 75 mm i mam wrażenie, że autor nie do końca przemyślał ułożenie rąk, zwłaszcza lewej. Wygląda to bardzo nienaturalnie i wątpliwe jest by ktoś trzymał lunetę w ten sposób. Obie figurki odlewane są w metalu.

Indian Scout Indian Scout Indian Scout Indian Scout

Royal Navy Officer Royal Navy Officer Royal Navy Officer Royal Navy Officer

Irbis Miniatures

Bardzo zachęcająco wygląda najnowsza propozycja od Irbis. Russian Commander Nobleman Peter Maximov wygląda bardzo dynamicznie i posiada ładne detale. Miniaturę w w skali 75 mm przygotował Igor Kordjukow, a odlewana jest w żywicy.

Maximov Maximov Maximov Maximov

Tartar Miniatures

Również w skali 75 mm jest nowość od Tartara. Russian Officer WWI jest pierwszą pierwszowojenną figurką w ofercie tej firmy. Autorem miniatury jest S.Babaich, a odlewana jest w żywicy.

Russian Officer Russian Officer Russian Officer

Russian Officer Russian Officer

Dolman Miniatures

Dolman zaprezentował kolejną figurkę inspirowaną filmami o Hobbitach. Tym razem jest to Dwarf King. Figurka oznaczona jest jako 90 mm, a w pudełku znajdziecie elementy odlewane z żywicy i metalu. Miniatura została zaprojektowana cyfrowo.

Dwarf King Dwarf King Dwarf King Dwarf King

DG Artwork

DG Artwork wypuściło U.S Medic – Bastogne, 1944. Popiersie wyrzeźbił Kim Dae-Hyeong w skali 1/9. W zestawie znajduje się 13 części, w tym dwie wersje hełmu i naszywek 101 Powietrzno-desantowej oraz 2 Dywizji Pancernej.

U.S Medic U.S Medic U.S MedicU.S Medic

U.S Medic U.S MedicU.S MedicU.S Medic

U.S Medic U.S Medic U.S Medic

RP Models

RP Models zaprezentowało Maj. Roger Ranger. Projekt dostępny jest jako popiersie w skali 1/9 oraz figurka w skali 75 mm. Oczywiście jest to efekt współpracy człowieka i komputera, więc poziom zdetalowania został przeniesiony na zupełnie inny poziom. Podoba Wam się to?

Maj. Roger Ranger Maj. Roger Ranger Maj. Roger Ranger Maj. Roger Ranger

Maj. Roger Ranger Maj. Roger RangerMaj. Roger Ranger

Maj. Roger Ranger Maj. Roger Ranger Maj. Roger Ranger

Altores Studio

Kolejna nowość została dodana do oferty Altores. Autorem zestawu Calligraphy jest Ella Mazurenko. Miniatura odlewana jest w żywicy, w skali 75 mm. Ciekawa koncepcja i ładne detale powodują, że figurka powinna znaleźć wielu nabywców.

Calligraphy Calligraphy

Calligraphy Calligraphy

Latorre Models

Dwa zestawy pod tym samym tytułem zostały ogłoszone przez Latorre. Little John, Sherwood Forest może nabyć jako popiersie w skali 1/12 i figurkę w skali 70 mm. Co ciekawe jeden nie większa kopią drugiego, co wydaje się być dobrym pomysłem. Odlewy żywiczne.

Little John Little John Little John Little John

Little John Little John Little John

Little John Little John Little John

Clay Dreams Miniatures

Cybot Commander to popiersie w skali 1/10. Jedna z wizji żołnierza przyszłości, ale chyba nie najbardziej interesująca.

Cybot Commander Cybot Commander Cybot Commander

Cybot Commander Cybot Commander

Brother Vinnie

Świetnie prezentuje się najnowszy zestaw od Brother Vinnie. Arabian Officer on Magic Carpet posiada ładne detale, fajną koncepcję i jedyną wadą (dla mnie oczywiście) jest skala 28 mm. Miniatura odlewana jest w żywicy.

Arabian Officer Arabian Officer Arabian Officer Arabian Officer

Mercury Models

Mounted Mongol Warrior został wyrzeźbiony przez Sergieja Złobowa. Poza konia i jeźdźca wygląda naturalnie, a detalom nie można nic zarzucić. Figurka odlewana jest w metalu, w skali 54 mm.

Mounted Mongol Warrior Mounted Mongol Warrior Mounted Mongol Warrior

Mounted Mongol Warrior Mounted Mongol Warrior

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *